Svatební kytice a květinová výzdoba – otázky a odpovědi

Home : Svatební kytice a květinová výzdoba – otázky a odpovědi
Svatební den patří mezi nejkrásnější dny každé ženy, proto k jeho bezproblémovému chodu je zapotřebí několikaměsíční příprava. Nevěsta chce v tento den vypadat nádherně i neodolatelně, a tak kromě výběru svatebních šatů, účesu, make-upu patří mezi důležitou součást svatby také svatební kytice a květinová výzdoba. Společně si teď projdeme vše co patří k svatebním dekoracím.

Nejčastější dotazy od nevěst – vše na jednom místě:

Vybrat správný tvar a složení svatební kytice není vůbec jednoduché. Pokud si nevíte rady s tím, jakou svatební kytici si zvolit, zastavte se u nás a rádi Vám poradíme s jejím výběrem. Správný florista dokáže vykouzlit krásnou svatební kytici nejen podle požadavků nevěsty, ale dokáže ji přizpůsobit i jejím šatům a vizáži.

Svatební kytice - Květinářství GALERIE Brno
Svatební kytice – Květinářství GALERIE Brno

Jak brzo dopředu zamluvit svatební kytici?

Jsou termíny, které jsou mezi nevěstami nejžádanější – letní soboty, proto je lepší si v tomto případě zavčas objednat svatební kytici a výzdobu, aby jsme Vám garantovali, že budeme mít volné místo i pro Vaši svatbu. Kromě letních sobot stačí svatbu zamluvit s cca pár týdenním předstihem.

Jak zamluvit termín osobní konzultace?

Nebojte se napsat nebo zavolat a domluvit si osobní konzultaci, aby jsme na Vás měli dostatek času. Je lepší si vše projít osobně než například přes e-mail. Zapíšeme si důležité poznámky, poradíme vám s výběrem. Ideálně si můžete přinést  fotky, jak by asi měla kytice vypadat. Velkou inspirací může být např. Pinterest. Usnadní to počáteční rozhodování o stylu kytice. Po konzultaci vám následně v podrobnějším výpisu pošleme cenovou kalkulaci. Konzultace je nezávazná a zdarma.

Kolik stojí svatební kytice / svatební dekorace?

Svatební kytice a dekorace
Svatební dekorace

Každou nevěstu, respektive ženicha, samozřejmě zajímá cena svatební kytice. Většina nevěst si často myslí, že cena kytice je dvojnásobná jen proto, že je svatební. Svatební kytice bývá dražší z toho důvodu, že se váže jinak než běžná kytice a květiny jsou v ní velmi hustě k sobě naskládány a má i menší podíl dekorační zeleně. Cena totiž odpovídá počtu použitých květin a obvykle se pohybuje v rozmezí 1500–2500 Kč.

Za svatební kytici si neúčtujeme žádné přirážky.

Její výšku ovlivňuje nejen velikost kytice a počet květů, ale i jejich sezónnost. Je možné zajistit jakékoliv květiny podle přání. No pokud si nevěsta přeje určitý druh květin, které nejsou v dané sezóně běžně dostupné, jejich cena může být ve velkoobchodu dvojnásobná, což se promítne v ceně kytice. Dokážeme poradit s výběrem květů tak, aby byl dodržen cenový limit každé nevěsty.

Jaké další kytice a výzdobu si nevěsty mohou objednat?

Svatební kytice 2019 - Květinářství GALERIE Brno
Svatební kytice 2019 – Květinářství GALERIE Brno

Kytice pro maminku

Svatební floristika to nejsou jen květiny pro nevěstu. I maminkám a babičkám se dávají kytičky ve zmenšenině svatební kytice, nebo v podobném stylu. Cena těchto kytic se odvíjí od požadavků nevěsty, a tak si můžete objednat kytičku již za 250 Kč až po kompaktnější kytici za 700 Kč.

Kytičky pro družičky

Pokud má nevěsta družičky, nebo svědkyni, i jim patří do ruky kytice, obvykle ve zmenšenině svatební kytice. Může to být i květinový náramek, který je barevně podobný svatební kytici a obsahuje některé květiny ze svatební kytice.

Házení svatební kytice

Mezi svatební tradice patří házení kytice. Pokud nevěsta nechce přijít o svou svatební kytici, doporučujeme proto udělat si ještě jednu v podobném stylu, která je levnější. Její cena se může pohybovat kolem 500 Kč.

Korsáže

Celkový vzhled ženicha dotváří korsáž, která bývá v barvě svatební kytice a používá se v ní hlavní květ z kytice nevěsty. Pro ostatní svatebčany jsou to menší korsáže, ve kterých se aranžuje menší květ ze svatební kytice a jiný než ten, který má ženich. Cena korsáže se odvíjí od druhu zvoleného květu, většinou jeho cena bývá cca 150 Kč.

Svatební floristika v podání Květinářství GALERIE Brno
Svatební floristika v podání Květinářství GALERIE Brno

Jaké svatební dekorace a výzdobu prostorů?

Ani na výzdobu svatebního prostoru nesmíme zapomínat. Jde o výzdobu kaple či kostela nebo jiného místa konání svatby. Ať už je to hotel, svatební sál a podobně. Výzdoba by měla ladit se svatební kyticí nevěsty. Používá se stejný druh květin jako svatební kytice a ve stejné barvě. Výzdoba záleží na velikosti prostoru, kde se svatba bude konat a na představě nevěsty.

Může být ve tvaru menších kytiček ve vázičkách na stolech, nebo ve formě vypichování květinových aranžmá, či flowerboxů. Je skvělé, když si nevěsta na setkání s námi donese fotky svých představ výzdoby nebo fotky prostoru, kde se svatba bude konat.

V naší nabídce naleznete i dekorace na auto, kterých nabízíme obrovské množství. Výzdoba auta se také realizuje v podobném stylu jako svatební kytice. Může se použít buď jedna větší nebo několik menších květinových dekorací, které se přichytávají na auto přísavkami. Cena se odvíjí od velikosti dekorace, počtu a druhu zvolených květů.
U větších svateb nabízíme možnost bezplatné realizace výzdoby přímo na místě (u ceny celkové svatební floristiky nad cca 20 000 Kč).

Svatební promo video – naše svatební květinová výzdoba (spolupráce: Svatby podle KATY)

Svatební kytice z Květinářství GALERIE Brno
Svatební kytice z Květinářství GALERIE Brno

Pomůžeme Vám

Pokud Vás v blízké budoucnosti čeká výjimečná událost, jakou svatba bezesporu je, a potřebujete poradit, zastavte se u nás v Květinářství GALERIE Brno. Nebo nám zavolejte a sjednejte si osobní schůzku, abychom měli všichni dostatek času.

Přineste si s sebou i obrázky vysněné kytice, uvítáme obrázky svatebních šatů nebo svatebního místa. Zapíšeme si Vaše postřehy a přání, poradíme Vám s výběrem a pošleme Vám podrobnou cenovou kalkulaci přímo na míru. Kalkulace je samozřejmě nezávazná a zdarma.