Svatební floristika

Home : Svatební floristika
Svatební den patří mezi nejkrásnější dny každé ženy, proto k jeho bezproblémovému chodu je zapotřebí několikaměsíční příprava. Nevěsta chce v tento den vypadat nádherně i neodolatelně, a tak kromě výběru svatebních šatů, účesu, make-upu patří mezi důležitou součást svatby také svatební kytice a květinová výzdoba. Společně si teď projdeme vše co patří k svatební floristice.

Nejčastější dotazy od nevěst – vše na jednom místě:

Vybrat správný tvar a složení svatební kytice není vůbec jednoduché. Pokud si nevíte rady s tím, jakou svatební kytici si zvolit, zastavte se u nás a rádi Vám poradíme s jejím výběrem. Správný florista dokáže vykouzlit krásnou svatební kytici nejen podle požadavků nevěsty, ale dokáže ji přizpůsobit i jejím šatům a vizáži.

Svatební kytice - Květinářství GALERIE Brno
Svatební kytice – Květinářství GALERIE Brno

Jak brzo dopředu zamluvit svatební kytici?

Jsou termíny, které jsou mezi nevěstami nejžádanější – letní soboty, proto je lepší si v tomto případě zavčas objednat svatební kytici a výzdobu, aby jsme Vám garantovali, že budeme mít volné místo i pro Vaši svatbu. Kromě letních sobot stačí svatbu zamluvit s cca měsíčním předstihem.

Jak zamluvit termín osobní konzultace?

Nebojte se napsat nebo zavolat a domluvit si osobní konzultaci, aby jsme na Vás měli dostatek času. Je lepší si vše projít osobně než například přes e-mail. Zapíšeme si důležité poznámky, poradíme vám s výběrem. Ideálně si můžete přinést  fotky, jak by asi měla kytice vypadat. Velkou inspirací může být např. Pinterest. Usnadní to počáteční rozhodování o stylu kytice. Po konzultaci vám následně v podrobnějším výpisu pošleme cenovou kalkulaci. Konzultace je nezávazná a zdarma.

Kolik stojí svatební kytice / svatební výzdoba?

Svatební kytice a dekorace
Svatební kytice a dekorace

Každou nevěstu, respektive ženicha, samozřejmě zajímá cena svatební kytice. Většina nevěst si často myslí, že cena kytice je dvojnásobná jen proto, že je svatební. Svatební kytice bývá dražší z toho důvodu, že se váže jinak než běžná kytice a květiny jsou v ní velmi hustě k sobě naskládány a má i menší podíl dekorační zeleně. Cena totiž odpovídá počtu použitých květin a obvykle se pohybuje v rozmezí 1500–2500 Kč.

Za svatební kytici si neúčtujeme žádné přirážky.

Její výšku ovlivňuje nejen velikost kytice a počet květů, ale i jejich sezónnost. Je možné zajistit jakékoliv květiny podle přání. No pokud si nevěsta přeje určitý druh květin, které nejsou v dané sezóně běžně dostupné, jejich cena může být ve velkoobchodu dvojnásobná, což se promítne v ceně kytice. Dokážeme poradit s výběrem květů tak, aby byl dodržen cenový limit každé nevěsty.

Jaké další kytice a výzdobu si nevěsty mohou objednat?

Kytice pro maminku

Svatební floristika to nejsou jen květiny pro nevěstu. I maminkám a babičkám se dávají kytičky ve zmenšenině svatební kytice, nebo v podobném stylu. Cena těchto kytic se odvíjí od požadavků nevěsty, a tak si můžete objednat kytičku již za 250 Kč až po kompaktnější kytici za 700 Kč.

Kytičky pro družičky

Pokud má nevěsta družičky, nebo svědkyni, i jim patří do ruky kytice, obvykle ve zmenšenině svatební kytice. Může to být i květinový náramek, který je barevně podobný svatební kytici a obsahuje některé květiny ze svatební kytice.

Házení svatební kytice

Mezi svatební tradice patří házení kytice. Pokud nevěsta nechce přijít o svou svatební kytici, doporučujeme proto udělat si ještě jednu v podobném stylu, která je levnější. Její cena se může pohybovat kolem 500 Kč.

Korsáže

Celkový vzhled ženicha dotváří korsáž, která bývá v barvě svatební kytice a používá se v ní hlavní květ z kytice nevěsty. Pro ostatní svatebčany jsou to menší korsáže, ve kterých se aranžuje menší květ ze svatební kytice a jiný než ten, který má ženich. Cena korsáže se odvíjí od druhu zvoleného květu, většinou jeho cena bývá cca 150 Kč.

Svatební floristika v podání Květinářství GALERIE Brno
Svatební floristika v podání Květinářství GALERIE Brno

Jak na výzdobu prostorů?

Ani na výzdobu svatebního prostoru nesmíme zapomínat. Jde o výzdobu kaple či kostela nebo jiného místa konání svatby. Ať už je to hotel, svatební sál a podobně. Výzdoba by měla ladit se svatební kyticí nevěsty. Používá se stejný druh květin jako svatební kytice a ve stejné barvě. Výzdoba záleží na velikosti prostoru, kde se svatba bude konat a na představě nevěsty.

Může být ve tvaru menších kytiček ve vázičkách na stolech, nebo ve formě vypichování květinových aranžmá, či flowerboxů. Je skvělé, když si nevěsta na setkání s námi donese fotky svých představ výzdoby nebo fotky prostoru, kde se svatba bude konat.

V naší nabídce naleznete i dekorace na auto, kterých nabízíme obrovské množství. Výzdoba auta se také realizuje v podobném stylu jako svatební kytice. Může se použít buď jedna větší nebo několik menších květinových dekorací, které se přichytávají na auto přísavkami. Cena se odvíjí od velikosti dekorace, počtu a druhu zvolených květů.
U větších svateb nabízíme možnost bezplatné realizace výzdoby přímo na místě (u ceny celkové svatební floristiky nad cca 20 000 Kč).

Pomůžeme Vám

Pokud Vás v blízké budoucnosti čeká výjimečná událost, jakou svatba bezesporu je, a potřebujete poradit, zastavte se u nás v Květinářství GALERIE Brno. Nebo nám zavolejte a sjednejte si osobní schůzku, abychom měli všichni dostatek času. Přineste si s sebou i obrázky vysněné kytice, uvítáme obrázky svatebních šatů nebo svatebního místa. Zapíšeme si Vaše postřehy a přání, poradíme Vám s výběrem a pošleme Vám podrobnou cenovou kalkulaci přímo na míru. Kalkulace je samozřejmě nezávazná a zdarma.